امام مهدى(عليه السلام) مى فرمايد: (أَمّا وَجْهُ الاِْنْتِفاعِ بي في غَيْبَتي فَكَالاِْنْتِفاعِ بِالشَّمْسِ إِذا غَيَّبَتْها عَنِ الاَْبْصارِ السَّحابُ) ;
امّا چگونگى استفاده از من در غيبتم، همانند استفاده از خورشيد است هنگامى كه ابرها آن را از ديدگان پنهان نگاه دارد.
دکتر خسروپناه

other languages

العربية
Français

خبرنامهبه پایگاه اطلاع رسانی حجت الاسلام و المسلمین استاد خسروپناه خوش آمدید
اگر می خواهیم به تمدن نوین اسلامی برسیم نباید تمدن غرب را نادیده بگیریم
altخبرگزاری مهر نوشت: حجت‌الاسلام والمسلمین عبدالحسین خسروپناه رئیس مؤسسه پژوهشی حکمت و فلسفه ایران در برنامه شب آسمانی شبکه قرآن و معارف سیما بیان داشت: یکی از علت‌های انحطاط مسلمانان این است که گذشته خود را فراموش کرده‌اند در صورتی که اگر به آثار تاریخ تمدن نگاه کنید می‌بینید که با وجود این که رنسانس اتفاق افتاد و غرب جهش پیدا کرد و با این که غربی‌ها گذشته خود را نقد می‌کردند اما با این حال تلاش داشتند که پیوندشان با سنت حفظ شود.
ادامه مطلب...
 
یکی از مهمترین عوامل تمام تحریم های دشمن همین فتنه 88 بود/ کدام توبه سران فتنه را بپذیریم؟

alt

رئیس موسسه پژوهشی حکمت و فلسفه گفت: حربن یزید ریاحی جلوی کاروان امام حسین(ع) را می گیرد، ولی روز عاشورا پشیمان گشته و توبه می کند و در رکاب حضرت می جنگد تا به شهادت می رسد.
ادامه مطلب...
 
جامعه ای که برای عالمان و دانشمندانش حرمت قائل است، جامعه ای متمدن است

alt

رئیس موسسه پژوهشی حکمت و فلسفه ایران بیان داشت: جامعه ای که برای عالمان و دانشمندانش حرمت قائل است، جامعه ای متمدن است. گاهی شایسته است دانشمندان در رشته های مختلف در هر استانی توسط مسئولین تجلیل و به جوانان معرفی و از آنان چهره های ماندگار ساخته شود. وقتی جوانان ببینند که به دانشمندان احترام گذاشته می شود، انگیزه عالم شدن در آنان زنده می شود.
ادامه مطلب...
 
شاخصه های تمدن سازی و نقش کربلا در تمدن سازی اسلامی

alt

رئیس موسسه پژوهشی حکمت و فلسفه ایران گفت: تمدن را عالمان بزرگی چون ابن سینا، خواجه نصیرالدین طوسی و مثل اینها شکل دادند و گرنه تمدن بدون عالم که شکل نمی گیرد و حتی به اعتراف خود علمای اهل سنت، تمدن اسلامی را علمای شیعه شکل داده اند.
ادامه مطلب...
 
<< شروع < قبلی 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 بعدی > انتها >>

حاضران در سایت

ما 9 مهمان آنلاین داریم