امام مهدى(عليه السلام) مى فرمايد: (أَكْثِرُوا الدُّعاءَ بِتَعْجيلِ الْفَرَجِ، فإِنَّ ذلِكَ فَرَجُكُمْ) ;
براى شتاب در گشايش حقيقى و كامل، بسيار دعا كنيد; زيرا، همانا، فَرَج شما در آن است.
دکتر خسروپناه
پیام تسلیت دکتر عبدالحسین خسروپناه در پی رحلت حجت الاسلام و المسلمین دکتر احمد احمدی فرستادن به ایمیل

حجت الاسلام و المسلمین دکتر عبدالحسین خسروپناه، رئیس مؤسسه در پیامی درگذشت مرحوم حجت الاسلام و المسلمین دکتر احمد احمدی، عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی و رئیس سازمان مطالعه و تدوین کتب علوم انسانی (سمت) را به محضر مقام معظم رهبری، خانواده آن مرحوم و جامعه دانشگاهی و حوزوی کشور و کارکنان و اعضای هیأت علمی سازمان سمت تسلیت گفت. متن پیام تسلیت ایشان به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

اناللّه و انّا الیه راجعون

خبر ارتحال مرحوم حجت‌الاسلام و المسلمین دکتر احمد احمدی جامعه حکمت و فرهنگ را متأثر کرد و فقدان ایشان قطعاً ضایعه دردناک و جبران‌ناپذیری برای جامعه حکمت و فلسفه ایران خواهد بود. معظم‌له دانشمندی حکیم و عالمی با تقوا بود که عمرش را در راه ترویج فرهنگ اسلامی به ویژه علوم انسانی گذراند. مصیبت درگذشت فیلسوف جامع نظر و عمل را به محضر مقام معظم رهبری، خانواده معزز ایشان، جامعه دانشگاهی و حوزوی کشور، مردم شریف ایران و به ویژه فرزند بزرگوارشان آقای دکتر وحید احمدی و کارکنان و هیأت علمی محترم سازمان سمت تسلیت می‌گویم و روح و ریحان و جنت نعیم برای آن مرحوم و صبر جزیل برای خانواده معظم ایشان را از خدای سبحان خواستارم.

عبدالحسین خسروپناه
رئیس موسسه پژوهشی حکمت و فلسفة ایران
1397/03/19

شایان ذکر است دکتر احمد احمدی عضو گروه مطالعات اسلامی فرهنگستان علوم و عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی و رئیس سازمان «سمت» روز گذشته به دلیل عارضه قلبی دار فانی را وداع گفت.

احمد احمدی در سال 1312 (1933 میلادی) در روستای کهکدان ملایر به دنیا آمد و پس از فراگرفتن دروس مقدماتی به حوزه علمیه بروجرد رفت و به مدت 5 سال دروس دینی را تا اواخر سطح 2 فراگرفت.سپس به حوزه علمیه قم رفت و دروس تفسیر و فلسفه اسلامی را در سطوح عالی (اسفار و شفا) نزد علامه طباطبائی، درس فقه و اصول را نزد کسانی همچون امام خمینی (ره)، سیدحسین طباطبایی بروجردی، آیات عظام سلطانی، مشکینی، محقق داماد و نجفی مرعشی فرا گرفت و همزمان دکترای فلسفه غرب را از دانشگاه تهران اخذ کرد. احمدی از سال 1352 عضو هیأت علمی دانشگاه تهران بود و فلسفه اسلامی و فلسفه غرب و فلسفه تطبیقی را در مقطع دکتری تدریس کرده‌ بود. وی از سال 1360 به عنوان عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی فعالیت داشت. او بنیان‌گذار سازمان مطالعه و تدوین کتب علوم انسانی دانشگاه‌ها (سمت) بود و حدود 33 سال مدیریت این سازمان را بر عهده داشت. وی همچنین از مؤسسان دانشگاه تربیت مدرس و در هفتمین دوره مجلس شورای اسلامی، نماینده مردم تهران بود. از جمله آثار او، می‌توان به کتاب‌های «بن‌لایه‌های شناخت» (تألیف)، «مختارات من نصوص الفلسفه الاسلامیه» (تألیف)، «نقد تفکر فلسفی غرب» (ترجمه)، «تأملات در فلسفه اولی» (ترجمه) و «تأسیس مابعدالطبیعه اخلاق» (ترجمه) اشاره کردمؤسسه پژوهشی حکمت و فلسفة ایران در 14 آذرماه سال 1395 مراسم نکوداشت ایشان را در سالن شهید مطهری دانشگاه تربیت مدرس برگزار کرده بود. در این مراسم که با حضور و سخنرانی دکتر صالحی امیری وزیر فرهنگ وارشاد اسلامی، رئیس فرهنگستان علوم دکتر داوری اردکانی، رئیس مؤسسه پژوهشی حکمت و فلسفه ایران و بسیاری از استادان برجسته حوزه علوم انسانی و جمع کثیری از دوستداران و علاقه‌مندان دکتر احمدی برگزار شد، ضمن تقدیر از شخصیت علمی و فرهنگی استاد احمدی، از مجموعه مقالات «فیلسوف نظر و عمل» که به همت مؤسسه پژوهشی حکمت و فلسفه ایران تهیه و تنظیم شده بود رونمایی گردید. اعضای هیأت علمی مؤسسه پژوهشی حکمت و فلسفه ایران و سایر همکاران مؤسسه این ضایعه اسفناک را به خانواده این استاد فقید و جامعه علمی کشور تسلیت گفته و از خداوند متعال برای روح مطهر آن بزرگوار علُّو درجات و برای خاندان مکرم ایشان، صبر و شکیبایی مسألت می‌نمایند.