.

عبدالحسین خسروپناه

عبدالحسین خسروپناه مجتهد و فیلسوف علوم انسانی و مدرس خارج فقه نظام ولایی و سیاسی در حوزه علمیه قم و نویسنده کتابها و مقالات فلسفی و کلامی و فقهی و مدرس علوم اسلامی در دانشگاه ها و دریافت کننده جایزه بین المللی علوم انسانی اسلامی
 

رحلت آیت الله مصباح یزدی را تسلیت عرض می نمایم.

رحلت آیت الله مصباح یزدی را تسلیت عرض می نمایم.

بسم الله الرحمن الرحیم
انالله و انا الیه راجعون
اذا مات المؤمن الفقیه ثلم فی الاسلام ثلمة لایسدها شیء

◼️ عروج ملکوتی استاد حکیم، فقیه مفسر، مجاهد انقلابی و متفکر مجتهد حضرت علامه آیت الله مصباح یزدی در سالگرد شهادت سردار دلها حاج قاسم سلیمانی و اربعین شهادت دانشمند هسته ای حاج محسن فخری زاده، غم سنگین دیگری بر دل ولایتمداران و‌مومنان نهاد.

آیت الله مصباح یزدی، شخصیت کم نظیر جهان اسلام بود که رسالت گفتمان سازی سیاست اسلامی را از بنیان‌گذار انقلاب اسلامی امام خمینی آموخت و گفتمان سازی حکمت اسلامی را از استادش علامه طباطبایی و علامه شهید مطهری پیروی کرد و سلوک معنوی و طی کردن منازل عرفانی را به ویژه هنگام اقامه نماز در مدرسه عرفانی استادش آیت الله العظمی بهجت فرا گرفت. وی با منطقی عقلی و حکمتی قرآنی و بیانی رسا به تبیین و اثبات باورهای دینی و ارزش های اسلامی و آرمان های جمهوری اسلامی و دفاع از آن ها پرداخت.

او‌ یاری مخلص و همرزمی مجاهد برای امام خمینی و مقام معظم رهبری و خاری در چشم مارکسیست‌ها و لیبرالیستها و‌ضد انقلاب ها بود.
مصباح، مصباح عقول و قلوب بود که در بحرهای عمیق قرآن و برهان و عرفان اهل بیتی شنا می کرد.

ایشان نه تنها یک فلسفه دان که فیلسوف و نظریه پردازی توانا در فلسفه اسلامی و فلسفه اخلاق و فلسفه جامعه و فلسفه سیاست و فلسفه معرفت و… بود.

خدمات وی در تأسیس موسسه در راه حق و بنیاد باقر العلوم علیه السلام و موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی و تربیت استادان متخصص در علوم انسانی اسلامی و تولید آثار علمی ارزشمند، کم نظیر و شگفت انگیز بود، افسوس که بسیاری از مدرسان علوم انسانی کشور از این دستاورد عظیم بی اطلاع اند.

شخصیت استاد مصباح برای متفکران و سیاستمداران جهان شناخته شده بود به طوری که برخی از اهل فلسفه در روسیه و آمریکا و اروپا و آفریقا و‌ شرق آسیا و جوامع دیگر اندیشه های او را دنبال می کردند.
حوزه های علمیه، حکیم بزرگی را از دست داد. شاید مثل او با تربیت صدها طلبه پس از سالیان طولانی در جامعه اسلامی یافت شود.

بنده ناقابل که از دهه شصت تاکنون خوشه چین خرمن معرفت و‌ حکمت و هدایت این اندیشمند فرزانه بودم و اینک از فراق این حکیم صمدانی به شدت عزادارم، این مصیبت و ثلمه سنگین ارتحال شیخنا العلامه آیت الله مصباح یزدی را به محضر حضرت بقیه الله الاعظم عج و مقام معظم رهبری و خانواده معظم و فرزندان ایشان به ویژه حجج اسلام دکتر علی مصباح یزدی و دکتر مجتبی مصباح یزدی و دامادشان جناب حجت الاسلام والمسلمین محمدی عراقی و همه شاگردان و علاقمندان و استادان و طلاب حوزه های علمیه و دانشگاه های کشور تسلیت عرض می کنم.
رضوان و‌ جنت و ریحان الهی و ضیافت علوی نصیب این مجاهد فی سبیل الله باد.
والسلام علیکم و رحمة الله و برکاته

✍️ عبدالحسین خسروپناه
حوزه علمیه قم
۱۳ دی ۱۳۹۹ مصادف با ۱۸ جمادی الاولی ۱۴۴۲

انتشار توسط: مدیر سایت

بدون نظر

یک نظر ارسال کنید