.

عبدالحسین خسروپناه

عبدالحسین خسروپناه مجتهد و فیلسوف علوم انسانی و مدرس خارج فقه نظام ولایی و سیاسی در حوزه علمیه قم و نویسنده کتابها و مقالات فلسفی و کلامی و فقهی و مدرس علوم اسلامی در دانشگاه ها و دریافت کننده جایزه بین المللی علوم انسانی اسلامی
 

معاون علوم انسانی و هنر دانشگاه آزاد اسلامی ۳ گام گفتمان سازی فرهنگی در این دانشگاه را تشریح کرد

گفتمان سازی فرهنگی

معاون علوم انسانی و هنر دانشگاه آزاد اسلامی ۳ گام گفتمان سازی فرهنگی در این دانشگاه را تشریح کرد

معاون علوم انسانی و هنر دانشگاه آزاد اسلامی ۳ گام گفتمان سازی فرهنگی در این دانشگاه را تشریح کرد.

به گزارش خبرنگار حوزه فرهنگی و هنری گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، حجت‌الاسلام عبدالحسین خسروپناه در مراسم تکریم و معارفه معاونت دانشجویی و فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی که در سازمان مرکزی این دانشگاه برگزار شد، اظهار کرد: گفتمان سازی فرهنگی دارای سه گام است.

وی که به‌وسیله ویدیو کنفرانس در این مراسم حاضر شد، ادامه داد: گام اول، مشخص سازی مبانی و نظریات فرهنگی است.

معاون علوم انسانی و هنر دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به آیات سوره رم، گفت: این آیات توفیق فرهنگی و اجتماعی است. فرهنگ در جامعه و دانشگاه جایگاه ویژه ای دارد.

خسروپناه با طرح این پرسش که مراحل گفتمان سازی چیست، بیان کرد: سه گام را در این مسیر باید طی کرد. در گام نخست بعضی از کتاب‌های فرهنگی مبتنی بر مزایای فرهنگی است. 

وی افزود: گام دوم، گام شناختی یا گفتمان سازی نخبگانی است‌ و گام سوم نیز گام رسانه‌ای یا گفتمان سازی عمومی است. در این گام می‌توان از هیئت‌های مذهبی استفاده شود. 

معاون علوم انسانی و هنر دانشگاه آزاد اسلامی  تصریح کرد: در گام سوم می‌توان جشنواره‌هایی برگزار کرد و از آثار برگزیده آن تقدیر شود‌ که در این حوزه ضعف‌هایی وجود دارد.

به گفته خسروپناه سه گام گفتمان سازی فرهنگی از طریق تبیین فعالان فرهنگی و شبکه‌سازی فرهنگی انجام می‌شود.

وی افزود: در دانشگاه آزاد اسلامی شبکه سازی صورت نگرفته است بلکه تشکل‌ها شکل گرفته است‌. در شبکه ارتباطی، پلکانی و ساختار خودجوش وجود دارد‌. 

وی در توصیه به فرزاد جهان‌بین معاون جدید فرهنگی  و دانشجویی دانشگاه آراد اسلامی گفت: بستر‌های لازم فعالیت‌ها فرهنگی شکل گرفته است و اکنون نیازمند شبکه سازی است. 

انتشار توسط: مدیر سایت

بدون نظر

یک نظر ارسال کنید